Sprawozdanie z działalności Fundacji

Rok 2020 w FUNDACJI DLA MŁODZIEŻY. Przegląd najważniejszych działań i sprawozdania

Przedstawiamy roczne sprawozdanie merytoryczne i finansowe z działalności FUNDACJI DLA MŁODZIEŻY. Zachęcamy do zapoznania się z zadaniami i projektami, które współorganizowała i realizowała Fundacja w minionym 2020 roku.

Współorganizowane zadania:

1. Przewodnik KSM Diecezji Łomżyńskiej na rok 2020 – realizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej
  2. Wyjazd rekolekcyjny Arena Młodych – realizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej
  3. Gotowi na poznawanie historii – młodzież poznaje historię Auschwitz-Birkenau – realizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Radomskiej
  4. Szkolenie KSM II oraz skupienie przed Przyrzeczeniem w Pratulinie – realizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Siedleckiej
  5. Weekendowe Szkolenie Diecezjalnej Szkoły Lider “0” – realizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej

Realizowane projekty:

1. Polak z sercem! – działanie, którego adresatami są Polacy mieszkający na Białorusi, Ukrainie i Litwie. Rozpoczęliśmy już 3. edycję tej ogólnopolskiej akcji, której celem jest pomoc Rodakom w potrzebie. Chcieliśmy, aby spotkanie z nimi było okazją do wzajemnej wymiany przeżyć związanych z kulturą, tradycją i historią Polski. Od 11 listopada 2020 do 30 czerwca 2021 uruchomiony został tzw. “sms charytatywny” oraz prowadzona była zbiórka funduszy. Ponadto w tym roku nowością było wprowadzenie platformy internetowej o nazwie eDaromat, która pozwalała przekazać wsparcie na zakup produktów dla potrzebujących Rodaków. Dostępna była pod adresem polakzsercem.pl. Projekt finansowany był ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą. Ze względu na panującą pandemię koronawirusa tradycyjna zbiórka żywności z długim terminem ważności oraz środków czystości została przełożona.
  2. Środowisko Młodzieży – ogólnopolski program aktywnej edukacji ekologicznej, realizowany poprzez szkolenia, eventy, seminaria, konferencje oraz aplikację na urządzenia mobilne, skierowany przede wszystkim – ale nie tylko – do młodych w wieku 14-30 lat. Jego głównym celem było podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw ekologicznych społeczeństwa poprzez edukację ekologiczną młodych ludzi i promowanie zasad zrównoważonego rozwoju.
  3. Media Młodzież Edukacja – I i II etap – w ramach projektu przewidziane były szkolenia z zakresu wykorzystania wiedzy o mediach i social mediach, które prowadzili eksperci i praktycy z zakresu mediów. Warsztaty miały na celu nabycie umiejętności w tajnikach pracy dziennikarskiej w gazecie, radiu i telewizji oraz w nowych mediach i public relations. Projekt był sfinansowany z Darowizny Fundacji KGHM i zakończył się w październiku 2020 roku.

Sprawozdania z poprzednich lat znajdziesz w zakładce Sprawozdania roczne.