ZEBRANO: 10 507zł /1 500 000zł

Pomóż nam kupić DOM!

„Zbudujmy dom oparty na skale
Zbudujmy dom, jak nas uczył Jezus Chrystus
Dom oparty na skale
Dom wiary, nadziei, miłości.”

„FUNDACJA DLA MŁODZIEŻY” pragnie pomóc w spełnieniu marzeń KSM-owiczów
o wspólnym Ogólnopolskim Domu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

Wsłuchując się w głos Krajowej Rady, „FUNDACJA DLA MŁODZIEŻY” oraz Prezydium Krajowej Rady dostrzegły potrzebę zatroszczenia się o ogólnopolską centralę Stowarzyszenia. KSM-owicze w Polsce potrzebują miejsca, w którym będą mogli planować wspólne działania, formować się, przygotowywać do nowych zadań i czerpać z doświadczeń poprzedników. Umożliwienie współpracy wszystkich podmiotów związanych z KSM w kraju w jednym miejscu ułatwi koordynację pracy i dzięki temu bardziej wszechstronny rozwój na wielu płaszczyznach.

Wpłaty możesz kierować też bezpośrednio na konto:

Santander Bank Polska S.A. 4 Oddział we Wrocławiu nr konta 74 1090 2590 0000 0001 3751 6632

Wydawnictwo GOTÓW

W domu pragniemy stworzyć przestrzeń działania dla Wydawnictwa „GOTÓW”. Jest ono małym, prężnym, młodzieżowym wydawnictwem powołanym przez Prezydium Krajowej Rady KSM. Wydawnictwo redaguje miesięcznik „Wzrastanie”, który jest jedynym katolickim czasopismem młodzieżowym. Wydawnictwo „GOTÓW” prowadzi także oficjalny sklep ŚDM 2019.

Wydawnictwo „GOTÓW” wobec Stowarzyszenia pełni wiele funkcji. Przede wszystkim stanowi nieocenione zaplecze do działalności wydawniczej poszczególnych diecezjalnych stowarzyszeń. Szeroka oferta materiałów duszpasterskich i wewnątrzorganizacyjnych jest dobrym zapleczem do budowania ogólnopolskiej wspólnoty. Stowarzyszenia diecezjalne, podejmując różnego rodzaju inicjatywy, mogą liczyć na profesjonalne materiały promocyjne. Gama prezentowanych usług „GOTÓW” jest bardzo szeroka.

Wydawnictwo GOTÓW na Targach Wystawców Katolickich
Wydawnictwo GOTÓW na Targach Wystawców Katolickich

FUNDACJA DLA MŁODZIEŻY

Obok Wydawnictwa „GOTÓW”, powołana jest przez Krajową Radę Stowarzyszenia „FUNDACJA DLA MŁODZIEŻY”, będąca organizacją pożytku publicznego. Fundacja zajmuje się pozyskiwaniem środków na wsparcie działań Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w przestrzeni ogólnopolskiej. Jednak w pierwszej kolejności wspiera inicjatywy i formację organizowaną przez diecezjalne stowarzyszenia. Fundacja zajmuje się także realizacją projektu „Środowisko Młodzieży”. Projekt dofinansowuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Fundacja realizowała również projekt „Tożsamość jutra”, finansowany z Ministerstwa Obrony Narodowej.

Projekt "Środowisko Młodzieży"
Projekt “Środowisko Młodzieży”

Do realizacji wspomnianych działań potrzebujemy biura, w którym będą mogły pracować osoby zaangażowane w ich realizację. Środki wykorzystane na realizację projektów przyczynią się do dalszego rozwoju stowarzyszenia. Fundacja przygotowuje kolejne wnioski.

Współpraca i wspólnota

“Do wyższych rzeczy jestem stworzony” – to motto św. Stanisława Kostki, patrona Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Naśladując go, nie chcemy się godzić na bylejakość i realizować tylko zadania łatwe i przyjemne. Ambitne i duże dzieła trudno jest jednak realizować w pojedynkę, potrzebna jest współpraca i wspólnota.

Aby ją zbudować, konieczne jest spotkanie i odpowiednia do tego przestrzeń. W domu pragniemy także zorganizować centrum formacyjno-szkoleniowe dla członków Stowarzyszenia.

Wspólny kierunek

KSM w Polsce charakteryzuje się różnorodnością. Diecezjalne stowarzyszenia kładą nacisk na inne statutowe przestrzenie działalności. Centrum ma nadawać impuls, wskazywać wspólny kierunek, w którym zmierza Stowarzyszenie. Ma być miejscem oparcia, gdy jest ono potrzebne członkom Stowarzyszenia, oraz miejscem szukania inspiracji do nowych działań. Pragniemy zapraszać tu ludzi z wartościami, którzy zechcą dzielić się swoim pięknym życiem z Bogiem.

Każdy Polak w sercu ma wpisane pragnienie domu rozumianego jako przestrzeń do życia i rozwoju. Lata walki o ten dom głęboko wpisały się w jego wnętrze. Świętując radosny jubileusz 100-lecia niepodległości, chcemy zbudować konkretne dzieło, które będzie przez lata służyło młodym Polkom i Polakom. Ufamy, że będzie to miejsce nauki troski o dom, jakim jest Polska. Marzymy o miejscu, w którym Prezydium Krajowej Rady, tak rozproszone po Polsce, będzie miało przestrzeń do spotkania i podejmowania tak odważnych decyzji jak zakup opisywanego domu. Prezydium pragnie, mając swój kąt, skupić się na budowaniu silnego Bogiem i pełnego miłości do Ojczyzny Stowarzyszenia, aby jeszcze bardziej stawało się ono narzędziem Kościoła w kształtowaniu dojrzałych Polaków i katolików.

Zapraszamy Cię do wsparcia naszej inicjatywy. Pomóż nam się rozwijać!

Wpłaty możesz kierować też bezpośrednio na konto:

Santander Bank Polska S.A. 4 Oddział we Wrocławiu nr konta 74 1090 2590 0000 0001 3751 6632