Tożsamość jutra

100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę stwarza okazję do pytania o tożsamość polskiego narodu – jaka była kiedyś, jaka jest obecnie i jaka może być w przyszłości. Takie właśnie pytanie stawiane będzie podczas debat organizowanych w ramach projektu „Tożsamość jutra” realizowanego przez
„FUNDACJĘ DLA MŁODZIEŻY”.

W ramach projektu w całej Polsce zostanie zrealizowane 25 debat, których tematem przewodnim będzie dyskusja o polskiej tożsamości narodowej. Zaproszeni goście, przedstawiciele lokalnych społeczności, będą rozmawiać o jej przemianach na przełomie 100 lat niepodległości oraz o perspektywach na przyszłość. Zaczątkiem dyskusji może stać się towarzysząca debatom prelekcja filmu „Tożsamość 1918-2018”, którego tematem przewodnim jest funkcjonowanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w perspektywie ostatniego wieku, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnienia komunistycznych represji po zakończeniu II Wojny Światowej.

Dodatkowym efektem projektu będzie zebrany materiał merytoryczny dotyczący tematyki debat oraz spot. Będzie on swoistym podsumowaniem spotkań, ale także impulsem do promowania wartości patriotycznych i dalszej refleksji nad tożsamością narodową Polaków.

Debaty z projekcją filmu dokumentalnego „Tożsamość 1918-2018” będą odbywały się w następujących terminach i miejscach:

22.11 – Rostkowo – Sanktuarium św. Stanisława Kostki

23.11 – Rzeszów – Dom Rekolekcyjny bł. Karoliny Kózkówny

06.12 – Diecezja Sandomierska – sala przy parafii w Chmielowie

06.12 – Archidiecezja Warszawska – sala przy parafii MB Królowej Polski na Marymnocie

07.12 – Diecezja Zielonogórsko-Gorzowska  – V Liceum im. Krzysztofa Kieślowskiego w Zielonej Górze

07.12 – Diecezja Tarnowska – sala przy parafii w Wadowicach Górnych

08.12 – Diecezja Pelplińska – sala przy parafii św. Józefa w Tczewie

08.12 – Diecezja Gnieźnieńska – Kruszwica

09.12 – Archidiecezja Krakowska – sala przy parafii w Strumieniach

09.12 – Diecezja Siedlecka – sala przy parafii św. Teresy w Siedlcach

11.12 – Łódź – parafia św. Brata Alberta