Media Młodzież Edukacja

Trwają szkolenia medialne online w ramach projektu “Media – Młodzież – Edukacja”

24 kwietnia rozpoczęliśmy cykl szkoleń medialnych on-line. Ich celem jest podwyższenie umiejętności poruszania się w przestrzeni mediów, zarówno tych tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Warsztaty odbywają się w ramach projektu: „Media – Młodzież – Edukacja” dofinansowanego przez Fundację KGHM.

Cykl szkoleń rozpoczął się od spotkania roboczego przedstawicieli Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z całej Polski, którzy zajmują się koordynacją działań medialnych w KSM danej diecezji, a następnie zorganizują grupy do szkoleń na swoim terenie.

Kolejnym etapem cyklu są spozycjonowane szkolenia dla chętnych członków Stowarzyszenia diecezjalnego. Każdy z uczestników szkolenia nabędzie takie umiejętności jak:

• kreatywne tworzenie treści w mediach społecznościowych,
  • pisanie informacji prasowych,
  • sposoby nawiązywania kontaktu z mediami lokalnymi,
  • prowadzenie oficjalnych witryn Stowarzyszenia diecezjalnego
  • oraz korzystanie z nowej platformy komunikacyjnej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Szkolenia prowadzą: Agnieszka Ponikiewska i Marcin Chmielnicki. Odbywają się na platformie ZOOM.

Działania podejmowane są w ramach projektu „Media – Młodzież – Edukacja” dofinansowanego przez Fundację KGHM, a realizowanego przez „FUNDACJĘ DLA MŁODZIEŻY”. Udział w szkoleniach jest bezpłatny.