Polak z sercem - 4 edycja - konferencja - fot. twitter.com/EpiskopatNews

Polak z sercem: konferencja prasowa przed startem 4. edycji akcji

W Sekretariacie KEP odbyła się konferencja prasowa poświęcona 4. edycji ogólnopolskiej akcji “Polak z sercem!”. Początek zbiórki już jutro!

W spotkaniu udział wzięli:

• Bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski
  • Maria Koc, Senator, Patron Honorowy akcji
  • Ks. Michał Dziedzic, Asystent KSM Diecezji Warszawsko-Praskiej
  • Patryk Czech, Przewodniczący Prezydium KR KSM
  • Joanna Wyrzykowska, wolontariuszka

Konferencję poprowadził Marcin Chmielnicki, przedstawiciel KSM ds. mediów.

Polak z sercem - 4 edycja - konferencja - fot. twitter.com/EpiskopatNews
Polak z sercem – 4 edycja – konferencja – fot. twitter.com/EpiskopatNews

Akcja „Polak z sercem” to koordynowana przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży inicjatywa, której adresatami są Polacy mieszkający na Białorusi, Ukrainie i Litwie. W jej ramach, od 11 do 21 listopada zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar przed kościołami i na ulicach polskich miast. Równocześnie będzie trwała zbiórka internetowa przy pomocy e-Daromatu, czyli wirtualnej platformy do przekazywania środków na konkretne potrzeby naszych Rodaków z Kresów oraz, dzięki współpracy z Caritas Polska, uruchomiony zostanie charytatywny SMS. Wielki finał akcji odbędzie się 15 stycznia 2022 roku.

W poprzedniej edycji akcji do Polaków mieszkających za wschodnią granicą trafiła pomoc za ponad 100 tysięcy złotych. Zebrane pieniądze wsparły setki rodzin oraz umożliwiły wydanie tysięcy gorących posiłków w stołówkach dla ubogich.

Konferencja Prasowa z KSM - Polak z sercem - Warszawa, 10 listopada 2021 r.