Polak z sercem dla pokoju - zbiórka online

Polak z sercem dla pokoju – zbiórka online

Wojna to nie tylko agresja, to niewinni ludzie: dzieci, kobiety i mężczyźni, którzy szukają pomocy i muszą walczyć o przetrwanie. Zanim jednak przekroczą granice, ich walka o życie trwa. Trzy dni – to czas, kiedy mają nadzieję, walczą z mrozem, głodem, z pragnieniem. Potrzebują naszej pomocy.

Możesz im pomóc dołączając do zrzutki organizowanej przez FUNDACJĘ DLA MŁODZIEŻY i Katolickie Stowarzyszenie młodzieży  w ramach akcji “Polak z sercem dla pokoju”.

Przekazując nawet 20 zł ratujesz życie innym! Udostępnij tę zbiórkę swoim znajomym i razem czyńmy dobro!

Więcej sposobów niesienia pomocy znajdziesz na www.polakzsercem.pl.

O zbiórce

Tysiące osób zmierza do polskiej granicy szukając pomocy, kolejne tysiące potrzebują jej na miejscu, w Ukrainie.

We współpracy z Panią Senator Marią Koc organizujemy pomoc, którą przekażemy do Żółkwi.

Właśnie tam, zaledwie 40 km od Polskiej granicy, trwa gehenna. Kolejki do przejścia granicznego sięgają 25 km. Wędrówki uchodźców trwają dni w chłodzie i dźwiękach wybuchów oraz alarmów bombowych w oddali.

Pomoc niesie sztab kryzysowy w Żółkwi i obecne tam Siostry Dominikanki, Towarzystwo Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej oraz Parafia katolicka pw. św. Wawrzyńca.

O tym, jak Dominikanki z Żółkwi, docierają do osób, które np. od doby nie miały posiłku można poczytać tutaj: Apokaliptyczny czas w Żółkwi.

Rąk do pracy i chęci niesienia pomocy jest wiele, potrzeba jednak materiałów.

Zebrane środki zostaną przekazane na zakup żywności, środków czystości i wszystkich niezbędnych rzeczy.

Dzięki temu, podróż od strachu i terroru wojny, będzie możliwa.

Zaczęliśmy gromadzenie potrzebnych materiałów m.in. w zaprzyjaźnionym ośrodku NOE w Broku. Za zgromadzone środki zakupimy znacznie więcej potrzebnych materiałów i pilnie przetransportujemy je w potrzebne rejony.

Organizatorem zrzutki i odpowiedzialnym za przekazanie środków jest Fundacja dla Młodzieży razem z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży w Polsce.

W przypadku zrealizowania potrzeb w Żółkwi, środki przekażemy następnym potrzebującym na terenie Ukrainy. Szczególnie we współpracy z Caritas Archidiecezji Lwowskiej, z którą już od 4 lat pomagamy w akcji “Polak z Sercem”.