„Wychowanie drogą do niepodległości. Wczoraj, dziś i jutro”

FUNDACJA DLA MŁODZIEŻY wspólnie z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży oraz Stowarzyszeniem Edukacji w Rodzinie organizuje ogólnopolską konferencję w dniu 25 czerwca 2018 r. w Warszawie pn. „Wychowanie drogą do niepodległości. Wczoraj, dziś i jutro” w Muzeum Myśli Jana Pawła II.

Wolna i niepodległa Polska składać się może jedynie z samodzielnych i niezależnych Polaków pisał 100 lat temu filozof ks. dr Jan Ciemniewski. Środkiem do tego miało być kształcenie charakteru. Jakże aktualne są i dziś te słowa. Wychowanie i edukacja uzupełniają się tworząc spójną całość – dojrzałego człowieka.

Wychowanie drogą do niepodległości to konferencja, która ma się odbyć w 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Pragniemy dotrzeć do osób decyzyjnych w naszym państwie, środowisk akademickich, nauczycieli i wychowawców, rodziców i młodzieży oraz wszystkich tych, którzy mają wpływ na kształtowanie przyszłych pokoleń. Podczas spotkania zapytamy: co było kluczem postawy patriotycznej, poświęcenia, odwagi u młodych, którzy w czasie niewoli potrafili walczyć o wolność i oddać swoje życie za Ojczyznę, przyjaciół i bliskich. Ich heroizm i niezłomny duch po dziś dzień zachwyca i porusza.

Wybitni naukowcy z różnych dziedzin poszukają odpowiedzi na pytania:

• Jaką rolę odegrały rodziny w zachowaniu tożsamości i kultury narodowej?
  • Jak zmieniały się poglądy dotyczące wychowania i edukacji?
  • Jakie są współczesne wyzwania stojące przed rodziną?
  • Jak wzbudzić w młodych ducha odwagi i patriotyzmu?
  • Z jakich doświadczeń warto skorzystać dzisiaj?

Patronaty honorowe – już pozyskane:

• Patronat Honorowy Prezydenta RP,
  • Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski,
  • Ministerstwo Edukacji Narodowej,
  • Wojewoda Mazowiecki,
  • Instytut Pamięci Narodowej,
  • Związek Dużych Rodzin 3Plus,
  • Rzecznik Praw Rodzica,
  • Misja Służby Rodzinie,
  • Ordo Iuris,
  • Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży

Patronaty medialne – już pozyskane:

• Salve TV
  • portal Onas.pl
  • Inicjatywa Mama Tata i dzieci
  • Młodzieżowa Agencja Informacyjna

O patronaty wystąpiliśmy także m.in. do: Naszego Dziennika, Rzeczpospolitej, Niedzieli, TVP, Polsatu, Gościa Niedzielnego, Radio Wnet, Polskiego Radia. Czekamy na decyzję.

W załączniku plakat i program konferencji: